Nejčastější dotazy

Je v současné době bezpečné navštěvovat solnou jeskyni?

Pravidelné návštěvy kvalitní solné jeskyně jsou v současné době nejenom bezpečné, ale jsou dokonce velice zdravotně přínosné a žádoucí. Uvnitř solné jeskyně je totiž díky vysoké koncentraci mikročástic soli přirozené antibakteriální prostředí. A pobyt v tomto solném ovzduší s množstvím záporně nabitých iontů napomáhá pročištění dýchacích cest, posílení imunity, podporuje obnovu buněk, odolnost a také regenerační schopnost celého organismu.

 

Samozřejmě je ovšem nutné (obzvlášť v současné době) dodržovat přiměřená hygienická opatření. Naše solná jeskyně je pravidelně mezi jednotlivými vstupy a také v noci čištěna a dezinfikována germicidní lampou, což je UV lampa, která intenzivně ozařuje celý prostor silným UVC zářením (používá se také např. v laboratořích nebo na operačních sálech k usmrcení všech bakterií a virů). Společně s intenzivním větráním (čímž se současně ze soli uvolňuje velké množství záporně nabitých iontů a mikročástic soli) je vzduch v solné jeskyni neustále přirozeně dezinfikován a pročišťován.

V našich prostorách máme navíc ještě další dvě vysoce výkonné mobilní germicidní lampy (z toho jedna uzavřená, s odstíněným UV zářením, která může být v chodu i za přítomnosti osob), kterými jsou průběžně čištěny a dezinfikovány také prostory vstupní haly a recepce, včetně toalet, není tedy možné, aby jakékoliv choroboplodné zárodky u nás přežily. 

Ihned při vstupu do našich prostor je v zádveří umyvadlo s tekoucí teplou vodou a dezinfekčním mýdlem, samozřejmě i dezinfekce. 

Všichni návštěvníci jsou povinni se přezout ještě před vstupem do recepce. 

Dalším opatřením, které zajišťuje bezpečí našich zákazníků, je upravený rezervační systém (viz str. rezervace) - na klidové relaxace mohou být současně objednány maximálně tři osoby, čímž je zajištěno, že jednotliví návštěvníci jsou od sebe vzdáleni v bezpečném odstupu minimálně 3,5 metru (navíc v solném antibakteriálním prostředí). Při rezervacích na hodiny s dětmi je zaručeno, že k vám nebude objednán nikdo další, koho neznáte.

 

Je solná jeskyně opravdu prospěšná? Má to smysl do ní chodit?

 

Ano, pravidelné návštěvy kvalitní solné jeskyně mají smysl. Nikdo přece snad nepochybuje o tom, zda má či nemá nějaký zdravotní smysl jezdit za čerstvým zdravým vzduchem do přírody, k vodě, na hory, k moři...

Naše jeskyně má jako druhá solná jeskyně v České republice Státním zdravotním ústavem udělen Certifikát čistoty ovzduší.  

Kromě vysoce kvalitních originálních přírodních průduchových solných zdí, dobré izolace a prvotřídní soli z různých lokalit (co nejvyšší počet minerálních látek a stopových prvků, protože soli z různých oblastí mají odlišné složení) je velmi důležitou součástí každé účinné solné jeskyně také kvalitní systém výměny vzduchu, kdy po celou dobu pobytu je vyváděn ,,použitý" vzduch a přiváděn vzduch čerstvý (filtrovaný, pročištěný), aniž by byla snížena potřebná vlhkost ovzduší.

Neustálým prouděním vzduchu jsou zároveň ze soli a solných krystalů kromě minerálů a stopových prvků uvolňovány i záporné ionty, které zásadně a životodárně ovlivňují funkci všech buněk v lidském organismu. Zjednodušeně by se dalo říci, že záporné ionty obsažené ve vzduchu jsou tím, co dělá čistý zdravý vzduch čistým zdravým vzduchem. Zvýšená koncentrace záporně nabitých iontů v ovzduší má velice blahodárný vliv na naše zdraví (vysoká koncentrace těchto "vzdušných vitaminů" je také například v přírodě po bouřce, na vrcholcích hor, na mořském pobřeží, v lese).

 

 

Pro koho je solná jeskyně určena a od jakého věku k vám smí chodit děti?

 

Solná jeskyně je určena v podstatě téměř pro každého kromě pár výjimek (lidé se zvýšenou funkcí štítné žlázy, diagnostikovanými nádorovými onemocněními nebo některými srdečními chorobami). Miminka k nám chodí už od šesti týdnů a horní věková hranice není nijak omezena.

 

 

Je do vaší jeskyně bezbariérový přístup?                                                                                           

Přímo před naší provozovnou je parkoviště, přes které lze pohodlně bezbariérově dojet k hlavnímu vchodu, od kterého se dostanete i s kočárkem či invalidním vozíkem po dvou nízkých schodech až do recepce. Obsluha jeskyně vám v případě potřeby vždy ochotně pomůže.

 

 

Je v jeskyni teplo nebo zima? Jak se obléknout do solné jeskyně?

 

V naší solné jeskyni je teplota v zimě i v létě stále udržovaná na hodnotě 20 až 22 stupňů Celsia, vlhkost vzduchu je přibližně 50 %.  

Děti nepotřebují nic speciálního na sebe. Nejlepší jsou volné kalhoty (tepláky), tričko, mikina. Na nohy jim můžete vzít přezůvky pro pohyb v hale a recepci. Pokud máte obavy, že by vašim dětem mohlo být od země chladno, mohou jít do jeskyně v těchto přezůvkách, přes ně je ovšem nutné nazout naše čisté návleky - případně mohou mít i vlastní čisté teplé světlé ponožky. 

 

 

Přispívá na pobyt v solné jeskyni nějaká zdravotní pojišťovna?   

 

O případném příspěvku na pobyt v solné jeskyni rozhodují jednotlivé zdravotní pojišťovny, doporučujeme proto, abyste se každý rok u své zdravotní pojišťovny informovali o jejím aktuálním stanovisku.

 

 

Lze na úhradu pobytu v solné jeskyni použít benefit od zaměstnavatele?

 

Pokud zaměstnavatel poskytuje svým zaměstnancům benefit ve formě příspěvku na zdravotní a preventivní péči, lze tento příspěvek použít i na ozdravné vstupy do solné jeskyně - pro vašeho zaměstnavatele vystavíme fakturu a po jejím uhrazení obdržíte poukaz na příslušný počet vstupů.

Zároveň přijímáme tyto benefitní úhrady: 

Unišek - papírové benefitní poukázky Unišek.

Benefit plus - Benefit plus karta VISA (pouze novější karty) platba přes terminál, případně platba prostřednictvím objednávky přes aplikaci.

BENEFITY - zakoupením služby přes nákupní košík aplikace Benefity, nebo osobně po předložení identifikační karty BENEFITY a následné autorizaci.

 


Jak často se pobyt doporučuje?

 

Pokud trpíte nějakým zdravotním problémem (rýmy, průdušky, jste po zápalu plic, atopický ekzém, lupénka, velký stres...), pak je vhodný pobyt 2-3x týdně. Poté se doporučuje pobyt udržovací alespoň jednou týdně. Nečekejte, že zdravotní potíže zmizí nebo se zlepší hned po první návštěvě  - to se sice také někdy stává, ale je to spíš výjimka. Uvědomte si prosím, jak dlouho mohl problém vznikat, třeba i několik let, většinou proto nelze očekávat, že ho odstraníte jedinou návštěvou solné jeskyně. Mějte trpělivost a uvidíte, že výsledky se dostaví.